شیائومی سیتی با محتوای محیا شده برای این صفحه قصد دارد ضمن بیان جزئیات سیاست تضمین کالای اصل ، شما را برای کسب اطلاعات بیشتر و تخصصی به مقالات حوزه اقتصاد و تجارت الکترونیک ارجاع دهد تا با مبانی علمی و تئوریک این سیاست نیز آشنایی یابید و به میزان تعهد و پایبندی ما نیز پی ببرید.
چرا این سیاست را انتخاب می‌کنیم؟
اگر از فروشگاه‌ها یا مراکز خرید و صنفی سطح شهر در سراسر ایران خرید کرده باشید متوجه برخی معایب در حین خرید یا پس از آن خواهید شد. از جمله این معایب عبارتند از : «تقلبی بودن کالا» ، «نامعتبر بودن گارانتی کالا» ، «مغایرت ادعای فروشنده در مورد سازنده کالا یا برند خریداری شده، با آنچه مد نظر شما بوده است» و … .
موارد ذکر شده اگرچه جزء موارد تعزیراتی محسوب می شود و قانون گذار، مجری قانون و قاضی گردهم آمده‌اند تا چنین مواردی به حداقل برسد اما گستردگی کار نظارت و طولانی شدن روند رسیدگی به تخلفات باعث شده است سیستم طراحی شده به خوبی عمل نکند و تقریبا همیشه با یک نقصان و ضعف در اعمال قانون مواجه باشیم.
در اینجا بود که فناوری های نوین به دادمان رسیدند و به کمک اصلاح سیستم توزیع می آیند.
تضمین کالای اصل یعنی چه؟
۱- کالا با ضمانت رسمی و معتبر دریافت می کنید.
۲- عدم عرضه‌ی کالای قاچاق
۳- برند معتبر را در بسته‌بندی اصلی دریافت میکنید.
۴- مشخصات کالایی که دریافت می کنید مطابق با آنچه در صفحه محصول دیده می شود، است.
چه کسانی و چگونه اصالت کالا را تضمین می کنند؟
۱- مأموران سازمان تجارت الکترونیک به صورت برخط و نامحسوس و بدون هماهنگی از سایت بازدید می کنند.
۲- مدیریت ارشد فروشگاه اینترنتی شیائومی سیتی به بازدیدکنندگان و خریداران متعهد می شود که امانت‌داری را در ارائه کالای اصل رعایت کند و به همین جهت گروه برنامه ریزی شیائومی سیتی را ملزم به تهیه فرآیندها و دستور العمل هایی در جهت نظارت همگانی کرده است.