نقد و بررسی شیائومی, گوشی شیائومی

مقایسه HyperOS و ios ؛ شباهت های شوکه کننده

معرفی و مقایسه HyperOS و ios ؛ شباهت های شوکه کننده

معرفی و مقایسه HyperOS و ios

در جهان همیشه در حال تکامل سیستم‌های عامل موبایل، سیستم عامل آی او اس محبوبیت خوبی در کشورهای مختلف دارد؛ اما سیستم عامل HyperOS به زودی در دسترس دارندگان گوشی‌های شیائومی قرار می‌گیرد و از قرار معلوم شباهت‌هایی با سیستم عامل گوشی‌های اپل دارد.

بیایید به مقایسه این دو سیستم بپردازیم تا شباهت‌ها و تفاوت‌های آنها را بررسی کنیم. دلیل اصلی شباهت زیاد iOS و HyperOS، تلاش شیائومی برای جایگزین کردن این سیستم عامل به جای آی او اس است. این سیستم عامل بسیار شبیه به iOS است تا کاربرانی که می‌خواهند از گوشی های شیائومی  به جای اپل استفاده کنند ، احساس متفاوتی نداشته باشند.

مرکز کنترل (Control Center)

مرکز کنترل در HyperOS و ios

بیایید اول از همه با قسمت مرکز کنترل شروع کنیم ، تشخیص اینکه کدام یک iOS است و کدام یک HyperOS غیر ممکن است. با این حال، وقتی با دقت نگاه می‌کنیم، طراحی میانبرهای گردتر در HyperOS وجود دارد. هر دو سیستم iOS و HyperOS دارای تایل های پخش کننده موسیقی هستند. رنگ تایل ها  در HyperOS و iOS آبی است. وقتی به طور کلی نگاه می‌کنیم، پنل کنترل iOS و پنل کنترل HyperOS تقریباً یکسان هستند.

سفارشی‌سازی بخش قفل صفحه (Lockscreen Customization)

قفل صفحه در در HyperOS و ios

اگر به سفارشی‌سازی‌های قفل صفحه نگاه کنیم، با HyperOS، دستگاه‌های شیائومی گزینه‌های سفارشی‌سازی قفل صفحه را اضافه کرده‌اند که بسیار شبیه به iOS هستند. گزینه‌های سفارشی‌سازی بیشتری نسبت به گزینه‌های موجود در iOS وجود دارد. تغییر بین صفحات قفل ذخیره شده با حرکت‌های چپ و راست در iOS امکان‌پذیر است، در حالی که در HyperOS کافی است به بالا و پایین حرکت کنید.

افزودن ویجت‌ها به قفل صفحه در HyperOS گسترش یافته است. در حالی که می‌توانید یک ویجت را زیر ساعت در iOS قرار دهید، می‌توانید 3 ویجت را زیر ساعت در HyperOS قرار دهید.

✔️ از مدل های گوشی شیائومی دیدن فرمایید .

ما همچنین می‌توانیم هر متنی که می‌خواهیم به جای تاریخ بنویسیم. علاوه بر این، امکان افزودن افکت‌های مختلف به بک گراند قفل صفحه ، مانند افکت تاری و افکت‌های افزودن ویجت‌ها به صفحه قفل در HyperOS توسعه یافته است.

در حالی که در iOS می‌توانید تنها یک ویجت زیر ساعت قرار دهید، در HyperOS امکان قرار دادن 3 ویجت زیر ساعت وجود دارد. ما همچنین می‌توانیم هر متنی که می‌خواهیم به جای تاریخ بنویسیم. علاوه بر این، امکان افزودن افکت‌های مختلف به تصویر پس‌زمینه صفحه قفل، مانند افکت تاری و افکت‌های چرخشی وجود دارد.

تنظیمات (Settings)

تنظیمات در HyperOS و ios

در منوی تنظیمات، هر دو سیستم عامل شباهت‌های قابل توجهی دارند. قرارگیری برچسب «تنظیمات» و اطلاعات حساب کاربری یکسان است. در حالی که در اندروید اصلی تصویر پروفایل در سمت راست متن «تنظیمات» قرار دارد، شیائومی سبک مشابهی به iOS را پذیرفته و تصویر پروفایل را در سمت راست قرار داده است. علاوه بر این، رنگ‌های پس‌زمینه آیکون‌های منوی تنظیمات HyperOS، با iOS کاملاً مطابقت دارند.

شماره‌گیر (Dialer)

شماره‌گیر در HyperOS و ios

هنگام مقایسه برنامه‌های شماره‌گیر، HyperOS با طراحی کاربرپسندتر خود برجسته است. در حالی که iOS فقط یک صفحه کلید دارد، شیائومی تماس‌های اخیر را بالای صفحه کلید اضافه کرده است.

با نگاهی به نوار پایین، هر دو سیستم دکمه‌های منوی مشابهی دارند که شبیه چیدمان iOS هستند. با این حال، به جز آیکون‌ها در نوار پایین، شباهت کمی در صفحه تماس بین HyperOS و iOS وجود دارد.

مخاطبین (Contacts)

مخاطبین در HyperOS و ios

در بخش مخاطبین، شباهت بیشتری قابل مشاهده است، به ویژه در بخش «My Profie ». اگر در بخش My Profile عکس قرار دهید ، بخش مخاطبین در HyperOS تقریباً مشابه iOS خواهد بود. فرمت لیست‌بندی الفبایی و موقعیت قرارگیری برچسب «مخاطبین» ما را یاد ios می‌اندازد.

عکس‌ها (Photos)

گالری در در HyperOS و ios

برنامه گالری در هر دو سیستم تقریباً یکسان به نظر می‌رسد، با آیکون‌های مشابه در نوار پایین. تفاوت اصلی در چینش عکس‌های اخیر است؛ iOS آن‌ها را در پایین قرار می‌دهد، در حالی که HyperOS آن‌ها را در بالا می‌چیند.

زنگ هشدار (Alarm)

زنگ هشدار در HyperOS و ios

در برنامه زنگ هشدار، شباهت کمی بین دو سیستم وجود دارد. iOS یک رابط کاربری با تم نارنجی و گزینه‌های جامع‌تر دارد، در حالی که HyperOS سادگی را انتخاب کرده است. HyperOS زمان باقی‌مانده تا زنگ هشدار را نشان می‌دهد، در حالی که iOS زنگ هشدار صبح را در بالای صفحه نمایش می‌دهد.

ماشین حساب (Calculator)

ماشین حساب در HyperOS و ios

هنگام مقایسه برنامه ماشین حساب، هر دو سیستم عامل در طراحی متفاوت اما در موقعیت یکسان قرار دارند. در HyperOS، شما می‌توانید از ویژگی تبدیل ارز با جابجایی بین تب‌ها استفاده کنید.

همچنین امکان استفاده از برنامه ماشین حساب به صورت پاپ‌آپ با استفاده از ویژگی تصویر در تصویر با فشار دادن دکمه در بالا سمت چپ وجود دارد. هنگامی که صفحه را به سمت کناری می‌چرخانیم، ویژگی‌های پیشرفته در هر دو ماشین حساب باز می‌شوند.

تقویم (Calender)

تقویم در HyperOS و ios

برنامه‌های تقویم در HyperOS و iOS به شدت متفاوت هستند. HyperOS فقط یک تقویم ماهانه با جزئیات فشرده روی صفحه نمایش می‌دهد، در حالی که iOS به کاربران اجازه می‌دهد در قسمت‌های مختلف تقویم پیمایش کنند. اگر رویدادی وجود داشته باشد، یک دایره قرمز زیر روز مربوطه در iOS ظاهر می‌شود.

قطب‌نما (Cpmpass)

قطب نما در HyperOS و ios

برنامه‌های قطب‌نما به طور قابل توجهی متفاوت هستند. HyperOS ویژگی‌های اضافی مانند ارتفاع و فشار هوا را ارائه می‌دهد، در حالی که iOS بر روی مختصات و جهت قطب‌نما تمرکز دارد. برنامه قطب‌نما HyperOS از نظر عملکردی احتمالا بهتر خواهد بود.

باتری

باتری در در HyperOS و ios

هنگام مقایسه صفحه اطلاعات باتری، با رابط کاربری کاملاً متفاوتی روبرو هستیم. HyperOS دارای یک پنل بزرگ باتری در بالای صفحه است. در iOS، درصد باتری و گزینه‌های صرفه‌جویی در باتری در بالای پنل قرار دارند.

گزینه‌های بیشتری برای صرفه‌جویی در باتری HyperOS موجود است. ما همچنین می‌توانیم از اینجا تنظیمات عملکرد رامشخص کنیم. در پایین صفحه، تاریخچه سطح باتری و زمان استفاده از صفحه نمایش در هر دو دستگاه وجود دارد. علاوه بر این، iOS دارای ویژگی ردیابی فعالیت است. این ویژگی در یک منوی دیگر در HyperOS قرار دارد.

درباره تلفن (about Phone)

درباره تلفن در HyperOS و ios

در بخش “درباره تلفن”، HyperOS یک خلاصه ارائه می‌دهد، در حالی که iOS جزئیات جامعی را ارائه می‌کند. برای دسترسی به همان اطلاعات در HyperOS، ورود به یک منوی اضافی لازم است. با این حال، بخش “درباره تلفن” در HyperOS از نظر زیبایی‌شناختی جذاب‌تر است.

آب و هوا (Weather)

آب و هوا در HyperOS و ios

برنامه‌های آب و هوا نقطه مشترکی با پس‌زمینه آسمان متحرک دارند. در بالای هر دو رابط، “بالا”، “پایین” و “دمای فعلی” به همراه موقعیت مکانی قابل مشاهده است. iOS علاوه بر این، اطلاعات آب و هوای ساعتی را نیز نمایش می‌دهد، ویژگی‌ای که در HyperOS وجود ندارد.

در نتیجه، در حالی که iOS و HyperOS شباهت‌های بصری دارند، اما از نظر عملکرد و طراحی در برنامه‌های مختلف به شکل قابل توجهی متفاوت هستند. هر سیستم عامل تجربه کاربری منحصر به فردی را ارائه می‌دهد و به ترجیحات کاربران خود پاسخ می‌دهند.

معرفی سه پرچمدار جدید شیائومی، آیفون و سامسونگ ۲۰۲۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *