اخبار شیائومی, گوشی شیائومی

گوشی شیائومی مجهز به شارژر 200 واتی

خرید گوشی شیائومی مجهز به شارژر 200 واتی

عرضه گوشی شیائومی مجهز به شارژر 200 واتی

کمپانی شیائومی که یکی از بزرگ‌ترین برند‌های تولید گوشی موبایل و لوازم الکترونیکی است، سال گذشته از یک شارژر جدید تحت عنوان شارژر 200 واتی هایپر شارژ رونمایی کرد که توانست نظر مخاطبان عرصه تکنولوژی را به خودش جلب کند. ما در این مقاله ضمن بررسی اخبار در مورد این شارژر به احتمال عرضه گوشی شیائومی مجهز به شارژر 200 واتی می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

معرفی شارژر 200 واتی شیائومی

شارژ سریع یکی از دغدغه‌های همه مخاطبان و تولید کنندگان گوشی‌های همراه است و روزانه تولید کنندگان تلاش می‌کنند تا با پیشرفت تکنولوژی بتوانند شارژر‌هایی را توسعه بدهند که کاربران بتوانند در کمترین زمان گوشی خود را شارژ کنند و با محدودیت در این زمینه مواجه نشوند.

این دغدغه شاید در ظاهر بی اهمیت به نظر برسد اما اگر کمی دقت کنید متوجه محدودیت‌هایی که ممکن است به خاطر طول کشیدن شارژ شدن موبایل ایجاد شود می‌شوید. تا حدی که شاید یکی از مهم‌ترین الویت‌های شرکت‌های توسعه دهنده همین مسئله شارژ سریع باشد.

شیائومی یکی از شرکت‌هایی است که تمرکز ویژه‌ای روی این موضوع گذاشته و با رونمایی از شارژر 200 واتی خود نظر مخاطبان خود را به سمت برنامه‌های آینده این شرکت جلب کرد.

این شارژر 200 واتی که شیائومی طی یک ویدیو آزمایشی از آن رونمایی کرد، قدرت بالایی دارد و می‌تواند یک باتری 4000 میلی‌آمپری را در 5 دقیقه به صورت کامل شارژ کند. شیائومی در ویدیو آزمایشی خود شارژر 200 واتی را روی گوشی موبایل  Xiaomi Mi 10 Ultra آزمایش کرد. در این ویدیو نشان داده شد که این گوشی با شارژر 200 واتی در عرض 5 دقیقه شارژ شد.

معرفی این شارژر که فعلا با نام HyperCharge شناخته می‌شود، باعث شد تا مخاطبان عرصه تکنولوژی دست به تحقیق و بررسی بزنند تا زوایای مختلف این شارژر را بررسی کنند. زیرا چنین تکنولوژی اکرچه در ظاهر یک موضوع جالب و ایمن به نظر می‌رسد، اما در حقیقت باید توجه داشت که هنوز برای استفاده از این شارژر روی گوشی‌های موبایل کنونی زود است.

معرفی شارژر ۲۰۰ واتی شیائومی

این شارژر با قابلیت شارژ سریع و 200 واتی، عامل مخربی است برای گوشی‌های موبایل. طوری که بعضی از کارشناسان که در مورد این شارژر تحقیق کردند، نظر دادند که استفاده روزانه از این شارژر عمر باتری را تا حد بسیار زیادی کاهش می‌دهد.

مثلا اگر از این شارژر برای یک موبایل با باتری 4000 میلی آمپری استفاده کنیم، باتری این گوشی نهایتا تا دو سال می‌تواند دوام بیاورد. از طرفی یکی دیگر از مشکلات احتمالی، داغ شدن گوشی است که بزرگ‌ترین دشمن باتری است. این موضوع برای کسانی که از گوشی‌های پرچمدار استفاده می‌کنند و دیر به دیر سراغ تعویض گوشی می‌روند موضوع مهمی است.

بنابراین فعلا استفاده از چنین شارژری برای تکنولوژی کنونی ریسک بزرگی دارد و باید منتظر ماند تا خود شرکت شیائومی برنامه‌اش برای عرضه این شارژر و گوشی شیائومی مجهز به شارژر 200 واتی را شرح دهد. در ادامه به بررسی اخبار مربوط به عرضه گوشی برای شارژر 200 واتی شیائومی می‌پردازیم.

 

احتمال عرضه گوشی شیائومی برای شارژر مجهز به شارژر 200 واتی

بعد از رونمایی شیائومی از شارژر 200 واتی خود، گمانه زنی‌های زیادی در مورد عرضه گوشی شیائومی مجهز به شارژر 200 واتی  برای این شارژر در نیمه دوم سال 2022 شد که همه آن‌ها رد شد.

این گمانه زنی‌ها از جایی شروع شد که شارژر 200 واتی شیائومی گواهی 3C را دریافت کرد. در وبسایت 3C آداپتور شارژر جدید مشاهده شده که طبق اطلاعاتی که برای آن نوشته شده با 20 ولت و 10 آمپر کار می‌کند و فناوری شارژ سریع را دارد. بنابراین خیلی‌ها عقیده داشتند بزودی گوشی مجهز به این شارژر توسط شرکت شیائومی معرفی و به بازار عرضه خواهد شد.

در همان موقع اخبار غیر رسمی گزارش دادند که گوشی پرچمدار  Xiaomi MIX 5 به احتمال قوی دارای شارژر 200 واتی خواهد بود اما بعد از معرفی این گوشی، چنین ادعایی رد شد.

این نشان می‌دهد که شیائومی فعلا قصد خطر کردن ندارد و دوست دارد تکنولوژی شارژر 200 واتی خود را با عرضه به گوشی‌هایی با توان کم بد نام کند. بنابراین احتمالا در حال کار روی گوشی‌هایی است که بتوانند از این شارژر به خوبی پشتیبانی کنند و بدون آسیب به باتری بتوان از آن استفاده کرد.

بررسی آیا شارژ سریع باتری گوشی را خراب می کند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *