اخبار شیائومی

گوشی های شیائومی که اندروید ۱۵ را دریافت نمی‌کنند

معرفی گوشی های شیائومی که اندروید ۱۵ را دریافت نمی‌کنند

لیست گوشی های شیائومی که اندروید ۱۵ را دریافت نمی‌کنند

اواخر بهمن ۱۴۰۲ گوگل نسخه پیش‌نمایش اندروید ۱۵ را رونمایی کرد. نسخه نهایی اندروید ۱۵ هم قرار است ظرف یکی دو ماه آینده ارائه شود. حالا صاحبان مدل های گوشی‌ شیائومی می‌خواهند بدانند که آیا موبایلشان از این نسخه جدید پشتیبانی می‌کند یا خیر. گوگل فهرستی از گوشی هایی را که قادر به دریافت این به‌روزرسانی هستند، منتشر کرده است. ما هم در اینجا لیست آن دسته از گوشی‌های شیائومی را معرفی می‌کنیم که قادر به دریافت اندروید ۱۵ نیستند و امکان به‌روزرسانی به این نسخه را ندارند.

کدام گوشی‌های شیائومی از اندروید ۱۵ پشتیبانی نمی‌کنند؟

برای ما مهم است که گوشی‌های موبایلمان همیشه به‌روز باشند و سرعت خوبی داشته باشند. به همین خاطر با هر آپدیتی، بهتر است سیستم عامل گوشی خود را به‌روز کنیم. اندروید ۱۵ جدیدترین نسخه اندروید است که قرار است نسخه نهایی‌اش در بهار سال ۲۰۲۴ عرضه شود. اما آیا تمام گوشی‌های موبایل می‌توانند این نسخه را دریافت کنند؟ نه.

معمولا گوشی‌های شیائومی سه یا چهار آپدیت سیستم عامل را دریافت می‌کنند. یعنی اگر موبایلی خریده‌اید که اندروید آن ۱۴ است، احتمالا این دستگاه تا اندروید ۱۶ را هم پشتیبانی می‌کند. به همین ترتیب اگر موبایلتان قدیمی‌تر است، نمی‌شود انتظار پشتیبانی از نسخه‌های جدید اندروید را از آن داشت.

در میان گوشی‌های شیائومی، مدل‌های زیر آپدیت اندروید ۱۵ را دریافت نمی‌کنند:

شیائومی ۱۳ لایت

شیائومی 12T

شیائومی 12T Pro

شیائومی ۱۲ لایت

شیائومی 11T

شیائومی 11T Pro

شیائومی ۱۱ لایت 5G NE و مدل‌های قدیمی‌تر

اگر گوشی شما مدل‌های قدیمی‌تری نسبت به این موارد باشد، طبیعتا اندروید ۱۵ را دریافت نمی‌کند و تنها می‌توانید آخرین نسخه‌هایی را که برای گوشیتان منتشر شده است، دانلود و به‌روزرسانی کنید.

هم‌چنین بد نیست به این مورد هم اشاره کنیم که در مورد گوشی‌های جدیدتر که قابلیت دریافت نسخه جدید اندروید را دارند، اطلاعیه‌های رسمی حتی خبر از پشتیبانی از اندروید ۱۶ را نیز می‌دهد. به این ترتیب مدل‌هایی مانند Xiaomi 13T و Xiaomi 13T Pro ، آپدیت بعدی را نیز دریافت خواهند کرد.

✔️ برای خرید محصولات شیائومی کلیک کنید.

کدام گوشی‌های پوکو اندروید ۱۵ را دریافت نمی‌کنند؟

به جز مدل‌هایی که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم، گوشی‌های دیگری هم هستند که قابلیت دریافت نسخه جدید اندروید را ندارند. در میان گوشی‌های سری پوکو هم می‌توان موارد زیر را به عنوان مدل‌هایی که از اندروید ۱۵ پشتیبانی نمی‌کنند، نام برد:

پوکو C55

پوکو M5s

پوکو M4 5G

پوکو M4 Pro

پوکو X4 Pro 5G

پوکو M3 Pro 5G و مدل‌های قدیمی‌تر

بدیهی است که مدل‌های قدیمی‌تر، این آپدیت را دریافت نمی‌کنند و گوشی‌هایی که نسبت به این مدل‌ها جدیدتر هستند، می‌توانند به اندروید ۱۵ ارتقا پیدا کنند.

لیست گوشی‌های ردمی که اندروید ۱۵ را دریافت نمی‌کنند

به جز گوشی‌های شیائومی و سری گوشی‌های پوکو که نام بردیم، گوشی‌های ردمی که کمی قدیمی‌تر باشند هم نسخه اندروید ۱۵ را دریافت نمی‌کنند. گوشی‌های زیر از جمله همین مدل‌ها هستند:

ردمی Pad SE

ردمی Note 12 5G

ردمی 12 Pro 5G

ردمی 12 Pro Plus 5G

ردمی Note 11

ردمی 11S

ردمی 11 SE

ردمی 11S 5G

ردمی 11 Pro 5G

ردمی 11 Pro Plus 5G

ردمی Note 10 5G

ردمی Note 10S

ردمی 12C

ردمی 11 Prime 5G

ردمی 10

ردمی 10C

ردمی 10 5G

ردمی 10 2022 و مدل‌های قدیمی‌تر

اگر نام گوشی شما در مدل‌هایی که در بالا نام بردیم نیست، به احتمال فراوان می‌تواند آپدیت اندروید ۱۵ را دریافت کند. البته هنوز اخبار چندان زیادی در این خصوص منتشر نشده است و این اطلاعات اولیه‌ای است که می‌توان به آن‌ها استناد کرد.

با این‌ همه مشخص است که اگر مدل دستگاهتان قدیمی است و از زمان خریدش تا کنون سه یا چهار بار به‌روزرسانی شده است، احتمال دریافت نسخه‌های جدید در آن بسیار کمرنگ خواهد شد.

جمع‌بندی

نسخه آزمایشی اندروید ۱۵ چند وقتی است که عرضه شده است و همه منتظرند همین روزها نسخه نهایی آن هم ارائه شود. صاحبان گوشی‌های اندرویدی می‌خواهند بدانند که آیا موبایل آن‌ها از این نسخه پشتیبانی می‌کند یا نه.

ما در این مطلب به مدل‌های مختلفی از گوشی‌های برند شیائومی اشاره کردیم که قابلیت دریافت اندروید ۱۵ را ندارند و نمی‌توان این به‌روزرسانی را در آن‌ها انجام داد. در صورت دریافت اطلاعات بیشتر در این خصوص، حتما مطالب جدید و به‌روزتری را منتشر خواهیم کرد و شما را از این موضوع مطلع می‌کنیم.

بررسی و معرفی برندگان و بازندگان محصولات شیائومی در سال ۲۰۲۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *