آموزش, نصب محصولات

حل مشکل آفلاین شدن جارو رباتیک شیائومی

بررسی و حل مشکل آفلاین شدن جارو رباتیک شیائومی

بررسی و حل مشکل آفلاین شدن جارو رباتیک شیائومی

جاروی رباتیک یکی از محصولات پرطرفدار شیائومی است که اکنون به عضو ثابت خانه‌های بسیاری از ما تبدیل شده است. یک خانه هوشمند با وجود جاروی رباتیک کامل‌تر خواهد شد و همیشه به لطف وجود این وسیله، خانه تمیز و مرتب خواهد بود. جاروهای رباتیک فواید زیادی دارند که در این مطلب بحثی سر آن‌ها نداریم؛ اما برخی معایب در آن‌ها ممکن است افراد را از خرید چنین محصول ارزشمندی منصرف کند.

یکی از این مشکلات آفلاین شدن جارو رباتیک است که در این مطلب، می‌خواهیم روش برطرف کردن این مشکل را بیان کنیم. اگر شما هم یک جارو رباتیک شیائومی دارید، دانستن این مسئله به دردتان می‌خورد و می‌تواند در آینده کمکتان کند.

✔️ جهت مشاهده و خرید محصولات خانه هوشمند شیائومی 

چرا جارو رباتیک آفلاین می‌شود؟

بهتر است ابتدا به سراغ طرح و بررسی مسئله بپردازیم و در بخش بعدی روش حل مشکل را بیان کنیم. جارو رباتیک مانند هر وسیله هوشمند دیگری، ممکن است به دلایل مختلفی از کار بیفتد یا عملکرد مطلوب خود را از دست بدهد. آفلاین شدن یکی از همین موارد است که در جاروهای رباتیک دیده شده است و مشکل چندان بغرنجی به حساب نمی‌آید.

دلیل بروز چنین مشکلی معمولا ناشی از ضعف سیگنال اینترنت است. اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که وای فای به خوبی آنتن نمی‌دهد و پوشش اینترنت نامناسب است، احتمال آفلاین شدن جارو رباتیک وجود دارد.

پس این مسئله چندان مشکل‌ساز نیست و جای نگرانی وجود ندارد. به راحتی می‌توان این مسئله را حل کرد و مجددا از جارو استفاده کرد. البته ناگفته نماند که ممکن است گاهی مشکل از جای دیگری باشد. در موارد بسیار محدود، اگر با روش‌های زیر نتوانستید مشکل را برطرف کنید، نیاز است که جارو را به تعمیرکار متخصص نشان بدهید.

✔️ جهت مشاهده و خرید جارو رباتیک شیائومی کلیک کنید .

راه حل آفلاین شدن جارو رباتیک شیائومی

اگر یک جارو رباتیک شیائومی دارید که آفلاین شده است، به راحتی می‌توانید این مشکل را برطرف کنید. در ابتدا وای فای را یک مرتبه خاموش و روشن کنید و آخرین نسخه اپلیکیشن مربوطه را دانلود کنید. سپس مجددا برای اتصال تلاش کنید. احتمال دارد با این کار، مشکلتان برطرف شود؛ اما اگر هم‌چنان مشکل برقرار است و با آن سروکله می‌زنید، یک روش دیگر نیز برای رفع آن وجود دارد.

راه حل دیگر این است که دکمه پاور را پنج ثانیه نگه دارید. جارو رباتیک را به اینترنت مجددا متصل کنید. خواهید دید که مشکل آفلاین شدنش برطرف می‌شود. برخی دیگر از کاربران نیز مدعی هستند که باید دکمه Home را فشار دهید و پنج ثانیه آن را نگه دارید. سپس دکمه را رها کنید و این عمل را مجددا تکرار کنید. هم‌چنین می‌توانید مراحل زیر را نیز دنبال کنید.

  • اپلیکیشن را روی موبایل خود مجددا راه‌اندازی کنید.
  • دکمه ریست را روی بدنه جارو رباتیک فشار دهید.
  • صبر کنید تا اپلیکیشن دستگاه را شناسایی کند (مطمئن باشید که اپلیکیشن به‌روز است).
  • اتصال را انجام دهید و به این ترتیب برنامه دستورالعمل را به جاروبرقی ارسال خواهد کرد.
  • با این کار، مجددا دستگاه کار می‌کند و می‌توانید محیط مورد نظرتان را با آن تمیز کنید.

از آن‌جا که مدل‌های مختلف جارو رباتیک شیائومی طراحی‌های متفاوتی دارند، نمی‌توان برای تمام دستگاه‌ها یک نسخه کلی پیچید. با این‌همه معمولا در تمام این دستگاه‌ها با روش‌هایی نظیر آن‌چه در بالا شرح دادیم، مشکل برطرف می‌شود و جارو از حالت آفلاین خارج خواهد شد. در مواردی هم ممکن است تعویض باتری تنها راه باقی‌مانده باشد.

✔️ نحوه اتصال جارو رباتیک شیائومی به اپلیکیشن می هوم

جمع‌بندی

یکی از مشکلاتی که در جارو رباتیک شیائومی دیده می‌شود، آفلاین شدن دستگاه است. این اتفاق معمولا به خاطر سیگنال نامناسب و ضعیف وای فای رخ می‌دهد و گاهی با یک قطع و وصل مجدد، مشکل به سادگی حل می‌شود.

در  غیر این صورت می‌توانید دکمه خاموش و روشن دستگاه را به مدت پنج ثانیه فشار دهید تا جارو ریست شود. هم‌چنین نسخه آخر و جدید اپلیکیشن را نیز دانلود کنید و اتصال جارو به برنامه را مجددا انجام دهید  با این کار به احتمال فراوان مشکل شما رفع خواهد شد.

آموزش ساخت می اکانت شیائومی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *