سبک زندگی, نقد و بررسی شیائومی

بررسی ویژگی های دوچرخه شیائومی

ویژگی های دوچرخه شیائومی

ویژگی های دوچرخه شیائومی

دوچرخه ای ارزان و تاشو که ارزش خرید بالایی دارد

حدودا 50 درصد مردم بریتانیا دوچرخه الکتریکی را برای استفاده انتخاب می کنند و در نتیجه بازار متعلق به شرکتی است که بتواند دوچرخه های الکتریکی را با قیمتی مقرون به صرفه و عالی را تامین کند. در این مقاله قصد داریم تا به بررسی ویژگی های دوچرخه شیائومی که دوچرخه ای تاشو نیز هست بپردازیم .  با ما همراه باشید تا این دوچرخه فوق العاده که ارزش خرید بالایی را نیز ارائه می دهد بررسی کنیم.

 

مطمئنا نمونه های دیگری از دوچرخه های الکتریکی خوب و به صرفه در بازار موجود هستند اما خب از نظر ظاهر و زیبایی به پای دوچرخه های الکتریکی شیائومی نمی رسند. این دوچرخه الکتریکی شیائومی تاشو بوده و همچنین به دلیل الکتریکی بودن رکاب زدن را راحت تر می کند .

جامعه هدف شیائومی در اینجا افرادی است که دوچرخه های لاکچری و گران قیمتی همچون Brompton می خواهند اما از نظر بودجه در مضیقه هستند. دوچرخه الکتریکی و تاشوی شیائومی چیزی حدود  نصف قیمت برامپتون را دارد اما اگر به آن  نگاهی بیندازید متوجه خواهید شد که از نظر ظاهری چندان تفاوتی با آن ندارد. قصد ما این بوده است که دوری با دوچرخه شیائومی بزنیم و ببینیم که چه کارهایی می تواند بکند و آیا جایگاهی در میان دوچرخه های برتر دارد یا نه.

مشخصات ظاهری دوچرخه شیائومی

بسیار خب بیاید بدون هیچ مقدمه ای به بررسی ویژگی های دوچرخه شیائومی بپردازیم. در نگاه اول اینطور به نظر می رسد که چند تکه لوله ساده را به هم جوش داده باشند و همچنین شبیه به نقاشی یک کودک به نظر برسد. اینطور به نظر می رسد که یک نفر به دوچرخه برامپتون نگاه کرده باشد و با خود گفته باشد چطور است کمی از جذابیتش کم کنیم! اما اینطور نیست چرا که دوچرخه شیائومی دارای ظاهری متمایز است. مردم حتما متوجه ظاهر کوچک و زاویه دار دوچرخه با آن چرخ های ریزش خواهند شد. چیزی نیست که فراموش کنند.

مهمتر اینکه شیائومی به این دلیل زیبایی دوچرخه را قربانی کرده است تا دوچرخه ای الکتریکی و تاشو که بسیار کامپکت و کاربرد است بسازد. وضعیت راندن دوچرخه اصلا بد نیست. شاید کمی کوچک باشد اما افراد قد بلند هم هیچگاه مشکلی را احساس نخواهند کرد.

از نظر ظاهری دوچرخه الکتریکی و تاشوی شیائومی بسیار متمایز است و عجیب به نظر می رسد. با این حال در عمل یک دوچرخه فوق العاده کاربردی است به خصوص اینکه پول به نسبت کمی را نیز برای آن پرداخت می کنید.

تردمیل شیائومی

مشخصات فنی دوچرخه شیائومی

دوچرخه های الکتریکی دوستدار محیط زیست هستند و برای ورزش بیرون از خانه ساخته شده اند. البته برگ برنده آن ها این ویژگی است که اگر که چندان توان پا زدن نداشته باشید، موتور الکتریکی شان به نجاتتان خواهد آمد.

وجود موتور الکتریکی بدین معنا خواهد بود که این دوچرخه ها ظاهری زمخت خواهند داشت اما مهمترین چیز در مورد دوچرخه الکتریکی شیائومی این است که جمع می شود و به صورت چشمگیری کوچک است و استانداردهای وزن دوچرخه های الکتریکی در آن رعایت شده است و وزنی معادل 15 کیلوگرم دارد که بسیار سبک است. این موضوع به این معناست که می توانید به همراه آن به راحتی سوار حمل و نقل عمومی شده و هرگاه که به دفتر کار یا خانه رسیدید،  به جای اینکه با زنجیر به جایی آن را ببندید ، دوچرخه را جمع کرده و هرکجا که مایلید قرارش دهید و نگران دزدیده شدن آن نباشید .

مراحل تا شدن دوچرخه شیائومی

جمع کردن این دوچرخه بسیار آسان است. به شخصه در ابتدا حتی دستورالعمل جمع کردن دوچرخه را نخواندم. این دوچرخه مکانیزم جمع شدن مشابهی با دیگر دوچرخه های الکتریکی تاشو دارد. در ابتدا چرخ عقبی به پایین و بالا حرکت داده می شود تا چرخ به جلو بچسبد و بعد دسته ها به سمت پایین می چرخند تا در کنار چرخ ها قرار گیرند.

بعد زین دوچرخه را به پایین فشار می دهید تا همه چیز سر جای خودش قرار گیرد. همچنین می توانید از زین دوچرخه (پس از جمع کردن) به عنوان یک دستگیره برای بلند کردن کل مجموعه استفاده کنید. به نسبت هزینه ای که می کنید این امکان خوبی برای جمع کردن دوچرخه است.

تست عملکرد دوچرخه

به منظور امتحان کردن و معرفی ویژگی های دوچرخه شیائومی در عمل و همچنین سیستم قلبی و عروقی خودم دوچرخه برقی  را حمل کردم و پس از یک مسافت طولانی آن را باز کردم تا دوری با آن بزنم. حمل دوچرخه باز نشده در یک جاده مستقیم نیز کار چندان ساده ای نیست و نفس گیر است  اما حمل در مسافت های کوتاه راحت است و آسیبی نخواهید دید.

خب سوال اصلی اینجاست که راندن دوچرخه الکتریکی تاشوی شیائومی چه حسی دارد؟ همانطور که پیش از این نیز گفتم احساس بسیار خوبی دارد. نمی توانید آن را با دوچرخه های الکتریکی دیگری همچون GoCycle G4i از نظر لذت مقایسه کنید اما خب با توجه به قیمت بسیار کمتری که دارد بسیار خوب است. نکته مهم این است که شیائومی حداکثر سرعت 25 کیلومتر بر ساعت (بدون توجه به قیمت، حداکثر سرعت قانونی دوچرخه های الکتریکی همین است) را بدون هیچ مشکلی در اختیار شما قرار می دهد و در زمان خستگی می توانید از موتور الکتریکی آن کمک بگیرید.

می توانید از میان سه سطح قدرتی یکی را انتخاب کنید. تمامی دوچرخه های الکتریکی این ویژگی را دارند اما اکثر افراد از سطح یک قدرتی استفاده می کنند و به بیش از آن نیازی پیدا  نخواهند کرد. حداکثر مسافتی که می توانید با این دوچرخه طی کنید 40 کیلومتر است.

این دوچرخه دارای سنسورهای گشتاور نیز هست که به این معناست که توان خروجی دوچرخه باید به صورت هوشمندانه ای با پدال زدن مطابقت داشته باشد. هرچند که باید بگویم بدون توجه به اینکه چقدر پا می زدم این توان بالا و پایین می شد. حداکثر خروجی در نهایت 40 کیلومتر بر ساعت است که کافی به نظر می رسد.

علاوه بر تنظیمات توان الکتریکی سه دنده مکانیکی نیز موجود است. این دنده ها سرعت های آهسته تا بسیار آهسته را در اختیار شما قرار می دهند. این دنده ها به شما کمک می کنند تا در سر بالایی و تپه ها با آرامش و امنیت دوچرخه سواری کنید و بتوانید حداکثر سرعت 40 کیلومتر بر ساعت را کنترل کنید. پس از مدتی حداکثر سرعت را به سرعتی متوسط تغییر دادم و در این حالت نیز عملکرد خوبی داشت .

سایر مشخصات دوچرخه شیائومی

این دوچرخه صدایی تولید نمی کند و یکی از عوارض جانبی دوچرخه هایی با چرخ های کوچک این است که همیشه این احساس را دارید که چالاک نیستند در حالی که اصلا اینطور نیست. بعلاوه از آنجایی که ترمزها به جای دیسکی، کالیپر هستند ممکن است بخواهید چندان تند نروید.

طراحی دوچرخه موجب می شود تا در ابتدا برای راندن با چالش هایی مواجه شوید. چرخ های کوچک و لوله های فلزی قرار گرفته در ارتفاع پایین به این معناست که پریدن روی دوچرخه چندان امکان پذیر نیست. همچنین پیشنهاد می شود سمت چاله ها نروید و مراقب آن ها باشید.

چراغ های دوچرخه در لوله پایینی  بسیار عالی به کار رفته اند اما به صورت غیر معمولی به دلیل طراحی به زمین نزدیک هستند. به نظر می رسید بهتر است که از چراغ های دیگری در بالای دوچرخه استفاده شود.

سخن پایانی

به صورت کلی باید اشاره کرد که  نقطه ضعف ها ی نام برده با توجه به قیمت پایین و ویژگی های دوچرخه شیائومی و قابلیت تاشو بودن و سواری فوق العاده آن چندان به چشم نمی آیند. همچنین باید گفت با وجود دنده ها، چراغ های تعبیه شده، قدرتی بسیار مناسب و موتوری بدون جاروبک به نسبت پولی که می پردازید امکانات خوبی به دست می آورید.

در کل اگر به دنبال یک دوچرخه الکتریکی ارزان و تاشو هستید،دوچرخه شیائومی گزینه خوبی است. و می توان گفت با توجه به کیفت بالایی که دارد ارزش خرید آن نیز به همان نسبت بالا است

 

 

 

دوچرخه شیائومی سری HIMO

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *