نصب محصولات

نحوه راه اندازی ست هوشمند خانگی شیائومی

بررسی راه اندازی ست هوشمند خانگی شیائومی

شیائومی طی سال‌های اخیر، علاوه بر تولید گوشی‌های هوشمند به سمت تولید انواع محصولات خانگی هوشمند رفته است. خانه‌های هوشمند ترکیبی از محصولات هوشمند شیائومی است که می‌تواند برای کاربرانش رفاه و آسایش بیشتری را فراهم کند. در ادامه با ما همراه باشید تا همه چیز را درباره را ست هوشمند خانگی شیائومی و نحوه راه اندازی آن توضیح دهیم.

ست هوشمند خانگی شیائومی

شیائومی یک پلتفرم اتوماسیون خانگی شگفت انگیز ایجاد کرده است که به شما این امکان را می‌دهد تا به صورت یک‌پارچه از گوشی موبایل  یا سنسورها برای کار کردن با همه چیز در خانه‌تان استفاده کنید. در واقع ست هوشمند خانگی شیائومی ابزاری است که بوسیله آن می‌توانید دستگاه‌ها و لوزام برقی خانه را کنترل کنید. این ست هوشمند به شما این امکان را می‌دهد تا زمانی که در خانه نیستید، به راحتی وسایل برقی را روشن یا خاموش کنید. ست هوشمند خانگی شیائومی شامل یک گیت وی است که دارای چند سنسور حرکتی، سنسور در و پنجره‌ها، سنسورهای نور خودکار و سوئیچ اصلی است.

ست چند منظوره شیائومی

گیت وی چندمنظوره شیائومی (Mi Smart Home Gateway 2)

زمانی که شما می‌خواهید یک خانه هوشمند بسازید، اولین چیزی که نیاز دارید یک سنسور چندمنظوره Mi است که در ست هوشمند خانگی شیائومی وجود دارد. این سنسور با یک ماژول هوشمند درست شده است و به عنوان یک مرکز کنترل این مجموعه هوشمند خانگی است. به بیان ساده‌تر این دستگاه به شما این امکان را می‌دهد تا سنسورهای دیگر کیت هوشمند را کنترل کنید. با وجود این دستگاه چند منظوره هر سنسور جدیدی که برای هوشمند کردن خانه تهیه می‌کنید می‌تواند به دیگر دستگاه‌های هوشمند متصل شود. این سنسور چند منظوره با اتصال به Wifi کار می‌کند. همچنین می‌توانید از همین سنسور به عنوان رادیو، زنگ هشدار و یا زنگ در استفاده کنید.

سنسور در و پنجره شیائومی

برای اینکه واقعاً خانه خود را هوشمند کنید، باید جنبه‌های مختلف خانه خود را خودکار و هوشمند کنید. یکی از ابزارهای موجود در ست هوشمند خانگی شیائومی سنسور در و پنجره شیائومی است که باید این سنسورها را متصل کنید. این سنسورها طوری برنامه ریزی شده‌اند که هنگام باز شدن در یا پنجره، یک عمل را فعال کنند. یکی از رایج‌ترین اقدامات استفاده از سنسور در برای روشن کردن خودکار چراغ شیائومی در داخل اتاق شما است. همچنین از سنسورهای پنجره می‌توانید برای خاموش کردن خودکار تهویه مطبوع در صورت باز کردن پنجره و … استفاده کنید.

سنسورهای شدت نور یا حرکتی شیائومی

این سنسور موجود در ست هوشمند خانگی شیائومی یک سنسور تشخیص حرکت انسان یا حیوان است که شما را در مورد هر حرکتی مطلع می‌کند. همچنین می‌تواند در کنار سایر دستگاه‌های هوشمند شیائومی استفاده شود. به عنوان مثال، می‌توانید حسگر شیائومی را در نزدیکی میز کنار تخت خود راه‌اندازی کنید و آن را به یک لامپ Yeelight هوشمند نزدیک میز کنار تخت خود متصل کنید. به این منظور که هنگام عبور از میز به طور خودکار روشن می‌شود. این سنسور همچنین می‌تواند برای پیگیری هر حرکتی در خانه شما مفید باشد. برخی از سنسور های تشخیص حرکت شیائومی لامپ هوشمندی هم بر روی خود دارند که در هنگام مشاهده حرکت روشن می شود .

 سوئیچ بلوتوث هوشمند شیائومی (Smart Bluetooth Switch)

ابزار دیگری که برای کنترل کلی محصولات شیائومی در ست هوشمند خانگی شیائومی به آن نیاز دارید، سوئیچ بلوتوث هوشمند است. این سوئیچ یک دکمه دایره‌ای کوچک است که به شما کمک می‌کند دوشاخه‌ها، سوئیچ‌ها و لامپ‌ها را کنترل کنید. بنابراین اگر نمی‌خواهید از برنامه و نرم افزار مرتبط با ست هوشمند استفاده کنید و می‌خواهید یک دکمه فیزیکی برای کنترل همه دستگاه‌های خود داشته باشید، این سوئیچ بلوتوث هوشمند می‌تواند به شما کمک کند. به عبارتی این سوئیچ هوشمند دستگاه کنترل از راه دور است که مصرف برق کمی دارد و با خاطر جمع و جور بودن در هر جایی می‌توان آن را نصب کرد. شما همچنین می توانید به کمک این سوئیچ نقاط مختلف خانه را به صورت جداگانه هوشمند سازی کنید .

نحوه راه اندازی ست هوشمند خانگی شیائومی

در ابتدا برای راه اندازی ست هوشمند خانگی شیائومی شما به یک اپلیکیشن به نام  Mi Home نیاز دارید. البته قبل از اقدام به راه اندازی این دو نکته را در نظر داشته باشید که این ست هوشمند تنها برای استفاده در محیط داخلی خانه در نظر گرفته شده است. همچنین کل مجموعه ست هوشمند خانگی به صورت پیش فرض توسط کارخانه به گیت وی یا همان دستگاه و سنسور چند منظوره متصل است. پس بلافاصله بعد از نصب می‌توانید این ست هوشمند را را اندازی و استفاده کنید.

محصولات شیائومی

نصب ست هوشمند

برای عملکرد بهتر سنسورها سعی کنید محل مناسب برای نصب سنسور چندمنظوره و دیگر سنسورها را پیدا کنید. برای نصب سنسور حرکتی حتما لازم نیست آن را به دیوار متصل کنید. هم می‌توانید سنسور را در جای مناسب قرار دهید و هم می‌توانید با برداشتن پوشش محافظ سنسور را به دیوار یا سطوح دیگر نصب کنید. بهترین ارتفاع برای نصب این سنسور در فاصله ۱.۲- ۲.۱ متری است. اگر سنسور را بیشتر از ۲.۱ متری نصب کنید، باعث ایجاد نقاط کور در اتاق شما می‌شود و به درستی تشخیص نمی‌دهد. برای نصب حتما توجه داشته باشید که لنز القایی سنسور حرکتی به سمت فضایی که قصد کنترلش را دارید هدایت شود.

برای نصب سنسور در و پنجره ست هوشمند خانگی شیائومی به این نکته توجه داشته باشید که سنسور اولیه را روی سطح غیر متحرک و آهنربا را بر روی سطحی که باز می‌شود نصب کنید. توجه داشته باشید که فاصله مجاز بین آهنربا و سنسور اصلی حدودا ۲۲ میلی‌متر باشد.

برای نصب سوئیچ اصلی توجه کنید که بر روی سطح خشک متصل شود و توجه داشته باشید که این سوئیچ را بر روی سطح اصلی غیرفلزی نصب کنید. این امر بر کارکرد دستگاه بسیار تاثیر می‌گذارد.

اپلیکشن Mi home و راه اندازی سریع

برای شروع کار ست هوشمند خانگی لازم است تا در ابتدا اپلیکیشن Mi Home را دانلود کنید. این اپلیکیشن به عنوان مرکز کنترل شما است که از طریق آن می‌توانید تمام دستگاه‌ها و سنسورها را کنترل کنید. بعد از اینکه اپ را دانلود کردید دستگاه و سنسور چند منظوره Mi را به منبع تغذیه و پریز برق متصل کنید. سپس گوشی موبایل خود را به Wifi وصل کنید و اپ Mi home را باز کنید.

توجه داشته باشید که پس از دانلود برنامه باید وارد آن شوید برای ورود در ابتدا باید  Mi Account بسازید نحوه ساخت Mi Account در این مقاله به صورت کامل توضیح داده شده است .

با انتخاب اتصال سریع دستگاه‌های جدید، یا با کلیک بر روی + گوشه سمت راست بالا، همه دستگاه‌های Mi Smart Home Kit را به برنامه اضافه کنید. در تصویر برای شروع افزودن گت وی قرار داده شده است توجه داشته باشید که در تمامی مراحل دستگاه ها باید متصل به برق باشند و همچنین wifie محیط نیز فعال باشد .

راه اندازی ست هوشمند خانگی شیائومی

اتصال دستگاه جدید

متصل کردن دستگاه و سنسور جدید به ست هوشمند خانگی شیائومی و سنسور چندمنظوره، کار سختی نیست. برای این منظور باید دستگاه را مجددا تنظیم کنید. در روش اول ابتدا اپ خانه هوشمند را باز کنید و در صفحه اصلی سنسور چند منظوره افزودن دستگاه را انتخاب کنید. بعد از آن با تنظیم مجدد کارخانه یا فکتوری ریست دستگاه جدید اضافه می‌شود.

روش دوم بسیار ساده‌تر است، در این روش شما می‌توانید به طور مداوم سه بار دکمه بالای سنسور چندمنظوره را فشار دهید. در ادامه تنظیم مجدد کارخانه را انجام دهید.

برای ریست کردن دستگاه و تنظیم مجدد کارخانه فقط لازم است تا سوزن مخصوص دستگاه را در سوراخ سوزان قرار دهید و به مدت ۳ ثانیه مستقیم فشار دهید تا نشانگر وضعیت سنسور سه بار زده شود. با این کار به‌طور خودکار دستگاه شما ریست می‌شود.

شما همچنین می توانید سایر سنسورهای هوشمند سازی خانه را به صورت جداگانه به برنامه خود متصل کنید برای خرید سایر  سنسور هوشمند شیائومی کلیک کنید

نتیجه گیری

ست هوشمند خانگی شیائومی یک ابزار جدید و نو است که توسط آن می‌توانید دستگاه‌ها و لوازم خانه را کنترل کنید و یک خانه هوشمند بسازید. ست هوشمند این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا زمانی که شما در خانه نیستید، به راحتی وسایل برقی را کنترل کنید و خاموش یا روشن کنید. این ست شامل مجموعه‌ای از سنسورهای کنترل‌کننده است که خانه شما را هوشمند و ایمن می‌کند. در این ست هوشمند خانگی همه وسایل برقی به یک دستگاه مرکزی به نام بی ام اس متصل می‌شوند. همه فرمان‌هایی که شما برای کنترل دستگاه‌ها استفاده می‌کنید،‌ از این نقطه مرکزی صادر می‌شود. شما می‌توانید ست هوشمند خانگی شیائومی را از طریق فروشگاه اینترنی شیائومی سیتی تهیه کنید.

 

نحوه اتصال تردمیل شیائومی به گوشی موبایل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *