اخبار شیائومی, گوشی شیائومی

شیائومی، محبوب ترین تولید کننده گوشی هوشمند در سراسر قاره اروپا

شیائومی، محبوب ترین تولید کننده گوشی  هوشمند در اوکراین

 

یکی از پر رقابت ترین بازار ها، دنیای گوشی های موبایل است و با میزان فروشی که این بازار به خود اختصاص می دهد، عرصه رقابت برای کمپانی های بزرگ روز به روز تنگ تر شده و موفقیت و فروش بالای یک محصول تحت تأثیر فاکتور های بی شماری قرار می گیرد. بازار گوشی های هوشمند در کشور چین، با انواع مختلفی از گوشی های پرچم دار میان رده اشباع شده و هر ساله نماینده های زیادی در لیست جهانی پر فروش ترین گوشی های هوشمند، دارد و این در حالی است که کمپانی های چینی مثل شیائومی باید به رقابت با ابر قدرت های اروپایی بپردازد.

نتایج درخشان شیائومی در سرتاسر قاره اروپا

بر اساس گزارشی که سایت Canalys به تازگی منتشر کرده، شیائومی در سرتاسر قاره اروپا و به ویژه اوکراین نتایج درخشانی به دست آورده. با نگاهی دقیق تر به گزارش منتشر شده در مورد فروش برندهای مختلف در بازار های اروپایی، در می یابیم که در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۸، این کمپانی چینی موفق شده ۲۶٫۷% بازار فروش این کشور را به خود اختصاص دهد و برای اولین بار در جایگاهی بالاتر از برندهایی چون سامسونگ با ۲۶٫۵% فروش قرار بگیرد.

 

نکته شایان توجه در گزارش مربوط به اوکراین آن است که ۴ مورد از ۵ برند پر طرفدار در این کشور چینی هستند؛ به این ترتیب که پس از شیائومی، هواوی (۱۶٫۲%)، میزو (۱۰٫۶%) و آنر (۷٫۹%)، که خود از برندهای زیرمجموعه هواوی محسوب می شود، در رتبه های بعدی جای گرفته اند. افزون بر این، شیائومی در بازار غرب اروپا نیز نتایج بسیار خوبی کسب کرده و موفق شده علاوه بر قرار گرفتن در جمع ۵ برند برتر این قاره، با نرخ ۴۱۵٫۱% بیشترین میزان رشد را به خود اختصاص دهد. به عنوان نمونه، تنها در اسپانیا، فروش شیائومی ۲۷۳٫۴% افزایش یافته و این کمپانی تبدیل به سومین برند محبوب این کشور شده.

بر این اساس می توان عامل اصلی رشد و افزایش فروش شیائومی را برنامه ریزی حساب شده این کمپانی برای ورود به بازار کشور هایی همچون فرانسه، ایتالیا، بریتانیا و… دانست. این تنها بخشی از برنامه توسعه بین المللی این کمپانی می باشد که از ۴ سال پیش آغاز شده و در همین مدت کوتاه، رشد روزافزون و نتایج شگفت آوری به دنبال داشته.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *