اخبار شیائومی, صوتی و تصویری

شیائومی از اسکوتر الکتریکی مدل Pro با قیمت ۴۱۳ دلار رونمایی کرد

شیائومی از اسکوتر الکتریکی مدل Pro با قیمت ۴۱۳ دلار رونمایی کرد

 

در ۱۵ ام ماه فوریه، شیائومی از جدیدترین اسکوتر خود با نام Xiaomi Mijia Electric Scooter Pro رونمایی کرد و همانطور که از نام این محصول مشخص است، این اسکوتر جدید در واقع ورژن پیشرفت کرده اسکوتر Mijia Electric Scooter می باشد و در کنار برخی مشخصات مشابهی که بین این دو مدل وجود دارد، نسخه Pro پیشرفت های زیادی داشته و در زمینه های متعددی بهبود یافته. این اسکوتر در پنلی که بین دسته ها قرار گرفته، کاربر را از اطلاعاتی همچون سرعت لحظه ای، قدرت و… آگاه می سازد.

باتری

دوام باتری در این اسکوتر تا ۴۵ کیلومتر افزایش یافته و بالاترین سرعت آن نیز ۶ برابر سرعت قدم زدن عادی می باشد. به علاوه این اسکوتر قابلیت جمع شدن دارد و برای راحتی در جا به جایی، کاربر می تواند آن را تا کند و تا مسافتی کوتاه با خود حمل کند. در قسمت پایینی پنل، یک کلید خاموش/روشن نیز قرار گرفته که با فشردن آن اسکوتر روشن شده و با فشردن آن به مدت ۳ ثانیه، خاموش می شود. این اسکوتر در سه حالت مجزا قابل استفاده می باشد که این سه حالت عبارت اند از: حالت ذخیره انرژی، حالت استاندارد و حالت ورزشی.

باتری این اسکوتر لیتیومی ۱۸۶۵۰ بوده و ۴۷۴ وات ساعت ظرفیت دارد و وضعیت میزان باتری در هر لحظه با استفاده از اپلیکیشن ویژه شیائومی قابل کنترل می باشد.

مشخصات فنی

اسکوتر جدید کمپانی شیائومی به یک سیستم ترمز دوگانه مجهز شده. به این معنی که چرخ جلو، از سیستم ترمز ضد قفل استفاده می کند و این درحالی است که چرخ عقب دارای سیستم ترمز از نوع دیسکی می باشد. قطر این ترمز دیسکی ۱۲۰ میلی متر بوده که به سرعت عمل بالاتر ترمز منجر می شود.

در قسمت پشتی اسکوتر یک چراغ قرار داده شده و بنابراین استفاده از آن در خیابان و به خصوص در تاریکی، خطری برای کاربر نداشته باشد و خودروها از مسافت دورتری متوجه کاربر باشند. این مدل از اسکوترهای شیائومی ۱۴٫۲ کیلوگرم وزن داشته و لاستیک های آن ۸٫۵ اینچی می باشد.

این اسکوتر به گونه ای طراحی شده که مقداری از انرژی جنبشی تولید شده در حین حرکت را به انرژی الکتریکی تبدیل کرده و ذخیره می کند و بنابراین مصرف انرژی آن بسیار بهینه سازی شده می باشد. شیائومی برای این اسکوتر قیمت ۴۱۳ دلار را در نظر گرفته و فروش آن را در ۱۸ فوریه و در سایت رسمی خود آغاز می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *