آموزش

راهنمای انتخاب جارو رباتیک شیائومی مناسب منزل 

معرفی راهنمای انتخاب جارو رباتیک شیائومی مناسب منزل 

چطور جارو رباتیک مناسب منزل را از بین جارو رباتیک‌های شیائومی انتخاب کنم؟

خرید جارو رباتیک برای مرتبه اول نیازمند تحقیق و بررسی‌های زیادی است. اگر نخستین بار است که می‌خواهید از نسل جاروهای هوشمند در منزل خود استفاده کنید، ممکن است با چالش‌هایی مواجه شوید و میان چندین مدل مردد بمانید.

به ویژه اگر از دوستان و آشنایان صحبت‌های ضد و نقیضی شنیده باشید که برخی حاکی از این است که این جاروها بسیار کاربردی هستند و برخی دیگر اذعان می‌کنند که چنین وسیله‌ای به هیچ دردی نمی‌خورد. با این‌همه ما به شما می‌گوییم که دسته دوم کاملا اشتباه می‌کنند. به همین خاطر تصمیم گرفتیم فاکتورهایی را بیان کنیم که به شما کمک می‌کند یک جارو رباتیک شیائومی را برای منزل خود خریداری کنید.

راهنمای خرید جارو رباتیک شیائومی

برای این‌که بتوانید یک جارو رباتیک مناسب برای منزل خود بخرید، باید از میان مدل‌های موجود شیائومی، گزینه‌ای را انتخاب کنید که با نیازهای شما بیشترین سازگاری را دارد.

حالا این نیازها کدام‌اند؟ بسته به فاکتورهای مختلف و کاربردهای متفاوت، می‌توان نیازهای متغیری را نیز نام برد. ما در ادامه مهم‌ترین فاکتورهای رایج را نام می‌بریم که در خرید یک جاروی هوشمند رباتی می‌تواند به شما کمک کند. باید این نکته را نیز یادآوری کنیم که مدل‌های جدیدتر جاروهای رباتیک شیائومی قابلیت‌های پیشرفته‌تری دارند که منحصر به فرد هستند. ما در این‌جا بیشتر قصد داریم یک راهنمای کلی ارائه کنیم که در خرید جارو رباتیک می‌تواند کمکتان کند و کاری با ویژگی‌های انحصاری برخی مدل‌ها نداریم.

قدرت مکش

قدرت مکندگی جارو، اولین و مهم‌ترین فاکتوری است که در خرید یک دستگاه جاروی رباتیک باید آن را در نظر بگیرید. قدرت مکش رابطه مستقیمی با قابلیت تمیزکنندگی دستگاه دارد. هرچه مکش دستگاه قوی‌تر باشد، از نتیجه کار راضی‌تر خواهید بود. این فاکتور با واحد پاسکال شناخته می‌شود. مثلا جارو رباتیک G20 شیائومی، قدرت مکشی برابر با ۱۸ هزار پاسکال دارد. این قدرت باعث می‌شود که بتوان ذرات مختلف را حتی از نقاطی که امکان دسترسی به آن‌ها دشوار است، پاک کرد.

ابعاد محیط

این را در نظر بگیرید که خانه‌تان چه‌ قدر بزرگ است و جارو را برای چه محیطی می‌خواهید. از آن‌جا که مدل‌های مختلف جاروهای رباتیک شیائومی برای کاربردهای متعددی طراحی شده‌اند، مشخص است که برخی مدل‌ها با نیازهای شما هم‌خوانی بیشتری دارند. اگر در یک آپارتمان کوچک ساکن هستید، مدل‌های خاصی را می‌توانید خریداری کنید که در چنین ابعادی به خوبی جواب می‌دهند. هم‌چنین با دانستن این مسئله، دیگر بیهوده هزینه نمی‌کنید و محصولی را می‌خرید که دقیقا مطابق نیاز شماست.

تکنولوژی حرکتی و سیستم تشخیص مانع

اگر جارو نتواند به راحتی حرکت کند و به بخش‌های مختلف خانه سر بزند، در آن صورت هیچ‌وقت نمی‌توانید خانه‌ای تمیز و پاکیزه داشته باشید. معمولا مدل‌های مختلف جارو رباتیک از سه روش برای تشخیص محیط استفاده می‌کنند.

اولی روش مبتنی بر اسکن است که از لیزر برای نقشه‌برداری محیط استفاده می‌کند و با دقت و کارایی بالایی همراه است. نوع بعدی جاروهای رباتیک مبتنی بر دوربین هستد که از دوربین‌های اپتیکال برای ایجاد نقشه استفاده می‌کنند. عیب این مدل‌ها این است که در محیط‌های کم‌نور، احتمال دارد با مشکلاتی مواجه شوند.

سومین مدل هم جاروهای رباتیک مبتنی بر حس‌گر هستند که از روش برخورد و حرکت استفاده می‌کنند. زمانی که این جاروها مانعی را تشخیص بدهند، حرکت می‌کنند و به این ترتیب ممکن است اصلا به برخی نقاط صعب‌العبور دسترسی پیدا کنند. پس دقت نقشه‌برداری این مدل کمتر از دو نوع دیگر است. پس هنگام خرید حتما حواستان به این مسئله باشد تا بعد از خرید جارو رباتیک، تجربه دلچسبی از کار با آن داشته باشید.

✔️ جهت مشاهده قیمت جارو رباتیک شیائومی کلیک کنید .

مدل نظافت و تمیزکاری

به کمک جاروهای رباتیک شیائومی می‌توانید حالت‌های مختلف تمیز کردن را از طریق اپلیکیشن آن تنظیم کنید. می‌توانید جارو را روی حالت خودکار بگذارید یا آن را طوری تنظیم کنید که نقاط انتخابی مانند آشپزخانه را تمیز کند. هم‌چنین برخی مدل‌ها قابلیت تمیز کردن چندین طبقه را هم دارند. تکنولوژی به کار رفته در جاروهای رباتیک شیائومی به گونه‌ای است که گوشه‌ها و لبه‌ها نیز به خوبی تمیز می‌شوند و در پایان هیچ نقطه‌ای کثیف و پر از گرد و خاک باقی نخواهد ماند.

ویژگی‌های هوشمند

کنترل جارو رباتیک از طریق فرمان صوتی، یکی از زوایای هوشمند بودن جاروی رباتیک شیائومی را نشان می‌دهد. به راحتی می‌توانید فرمان مورد نظر را اعلام کنید تا جارو مطابق با دستور دریافتی، عمل خواسته‌شده را انجام دهد.

هم‌چنین می‌توانید برنامه‌های نظافتی مختلفی را تنظیم کنید و حتی مدت زمان آن را نیز تعیین کنید. به این ترتیب، جاروی شما به یک وسیله کاملا هوشمند تبدیل می‌شود که برای شروع کارش هیچ نیازی به حضور شما ندارد و لازم نیست جارو را به صورت دستی راه‌اندازی کنید.

گردگیری و لکه‌بری

برای این‌که یک خانه کاملا تمیز داشته باشید، به فاکتوری به اسم Mopping در جارو رباتیک توجه کنید. جاروهایی که این قابلیت را دارند، گردگیری را به خوبی انجام می‌دهند و ذرات گرد و غبار و لکه‌ها را پاک می‌کنند. در برخی مدل‌ها جارو رباتیک طی هر دقیقه لرزش‌های مداومی انجام می‌دهد که به زدودن این آلاینده‌ها کمک فراوانی می‌کند.

✔️ مزایای دستگاه تصفیه هوا؛ چرا باید از تصفیه هوا استفاده کنیم؟

سطح صدا

سطح نویز شاید چندان مسئله مهمی به حساب نیاید؛ ولی به این مسئله دقت کنید که جارو قرار است مدت‌زمانی در حدود نیم ساعت الی ۴۰ دقیقه و بیشتر روشن باشد. اگر در تمام این مدت صدای بسیار بلندی تولید کند، بعد از مدتی آزاردهنده خواهد بود.

به همین خاطر می‌توانید این ویژگی را (بسته به میل خود با اولویت بالا یا پایین) هم مدنظر قرار دهید و مدل‌هایی را انتخاب کنید که به آرامی کارشان را انجام می‌دهند. سطح صدا در مشخصات جاروهای رباتیک معمولا درج می‌شود. با داشتن یک جارو رباتیک با صدای پایین، می‌توانید با خیال راحت حتی در شب هم خانه را جارو کنید و دغدغه این را نداشته باشید که صدا باعث آزار و اذیت همسایه‌تان شود.

ظرفیت و عمر باتری

باتری در وسایل الکترونیک بسیار مهم است. وقتی یک جارو رباتیک داشته باشید که باتری قابل قبولی نداشته باشد، حین کار کردن دستگاه خاموش می‌شود و کارتان ناتمام می‌ماند. این آن چیزی نیست که بتوانید به سادگی با آن کنار بیایید.

به همین خاطر حتما به ظرفیت باتری توجه کنید و ببینید با توجه به مساحتی که انتظار دارید جارو آن را تمیز کند، آیا با یک مرتبه شارژ کردن نیازتان برطرف خواهد شد یا خیر.

مدل برس‌ها

شیائومی در طراحی جاروهای رباتیک، به مدل برس‌ها هم بسیار توجه کرده است و در جاروهای جدیدتر ، آن‌ها را ارتقا داده است تا دسترسی به زوایا و شکاف‌های بین پارکت نیز به خوبی میسر شود. به طور کلی مدل‌های جدید قابلیت‌های پیشرفته‌تری دارند و تکنولوژی به‌ کار رفته در آن‌ها باعث می‌شود که عملکرد این وسایل در نهایت بهبود پیدا کند.

مخزن آب هوشمند

یکی از ویژگی‌هایی که در جارو رباتیک شیائومی بسیار جالب توجه است، وجود مخزن آب هوشمند است که باعث می‌شود آب به شکل یکنواخت روی سطح لکه‌دار و کثیف پاشیده شود و بدون این‌که زمین خیس شود، عمل نظافت به درستی و با دقت بالا انجام شود.

سهولت در نظافت جارو

طراحی جاروهای مختلف با هم فرق دارد. مدلی مناسب است که قطعات آن جدا شوند و به آسانی بتوان آن‌‌ها را تمیز کرد. در صورتی که نتوانید جارو را در فواصل مرتب نظافت کنید، به مرور زمان شاهد افت کیفیت نظافت آن خواهید بود.

سیستم تخلیه خودکار زباله

بهترین مدل‌های جارو رباتیک شیائومی شاید آن‌هایی باشند که به سیستم تخلیه خودکار زباله مجهز هستند. در این جاروها عمل تخلیه در زمان‌هایی که مخزن جارو پر شده باشد به صورت اتوماتیک انجام می‌شود. به این ترتیب جارو می‌تواند همیشه به شکل بهینه کار کند. برای کار با این قابلیت، حتما باید دستورالعمل جارو را مطالعه کنید تا از سازوکار آن مطمئن شوید.

طراحی

ظاهر محصول برای خیلی از افراد اهمیت دارد و نمی‌توان آن را نادیده گرفت. البته جاروهای رباتیک معمولا ظاهر مشابه و یکسانی دارند و طراحی هرکدامشان به نوعی جالب توجه است. با این‌همه بهتر است رنگ و طراحی جارو را هم هنگام خرید در نظر بگیرید؛ هرچند کیفیت تمیز کردن و قدرت جارو در اولویت‌های بسیار بالاتری قرار می‌گیرد.

هم‌چنین لازم است به ابعاد جارو هم توجه کنید. مدل‌هایی که مجهز به ایستگاه تخلیه خودکار هستند، جای بیشتری می‌گیرند. برخی مدل‌ها هم ارتفاع کمتری دارند و می‌توانید از آن‌ها برای تمیز کردن مناطقی مانند زیر مبل یا کاناپه استفاده کنید.

✔️ برترین جارو رباتیک های شیائومی در سال ۲۰۲۳

سایر قابلیت‌ها

مدل‌های جدیدتر جاروهای رباتیک شیائومی ، ویژگی‌های پیشرفته‌تری ارائه می‌کنند تا در نهایت کاربران رضایت بیشتری از خرید محصول داشته باشند. مثلا در برخی از مدل‌های جارو رباتیک شیائومی هنگام کار نور سفیدرنگی ساطع می‌شود که باعث می‌شود تشخیص خاک، گرد و غبار و لکه‌ها راحت‌تر شود. در این مدل‌ها یک چراغ LED در قسمت سر جارو تعبیه می‌شود که این نور برای تشخیص ذرات و آلاینده‌های مختلف بسیار کمک‌کننده خواهد بود.

به عنوان یک قابلیت مهم دیگر هم به این نکته توجه کنید که برخی مدل‌ها سیستم پیشرفته‌ای برای تشخیص فرش دارند و پد نظافتی جارو به صورت هوشمند در مواجهه با فرش و سایر سطوح عملکرد متفاوتی دارد. به طوری که پد در جاهایی که لازم است به صورت خودکار بالا برده می‌شود تا سطح مجددا آلوده نشود. این سیستم تشخیص خودکار باعث می‌شود که قدرت مکش اضافی برای از بین بردن گرد و غبار از سطح فرش در نظر گرفته شود. هم‌چنین جارو به صورت هوشمند مراقب است تا فرش را خیس نکند.

اگر تمام فاکتورهای بالا را مدنظر قرار دادید و می‌خواهید باز هم بهترین وسیله را خرید کنید، به قابلیت‌های جانبی و مختلف جارو رباتیک توجه کنید و ببینید که هر مورد چقدر به درد شما می‌خورد. بهتر است کاتالوگ مدل انتخابی خود را با دقت بخوانید تا مطمئن شوید چیزی از قلم نیفتاده است. حواستان باشد که بابت قابلیت‌هایی که هرگز از آن‌ها استفاده نخواهید کرد، بیهوده هزینه اضافی نپردازید.

قیمت جارو رباتیک شیائومی

طبیعتا برای خرید هر وسیله‌ای، بودجه‌ای در نظر گرفته می‌شود که بیش از آن نمی‌توان برای تهیه آن محصول هزینه کرد. شما هم باید بودجه خود را مشخص کنید تا بهتر بتوانید مدل مورد نظر خود را انتخاب کنید.

چرا که اگر این کار را نکنید، در جستجوی خود مدام با مدل‌هایی برخورد می‌کنید که قابلیت‌های فوق‌العاده‌ای دارند، اما قیمت آن‌ها بسیار بالاتر از مدل‌های معمولی است. پس لازم است پس از مشخص کردن نیاز و هزینه، اقدام به خرید کنید تا مبادا در هنگام خرید سردرگم شوید. بسته به بودجه خود، می‌توانید فاکتورهای غیرمهم‌تر را از فهرست خود حذف کنید یا به دنبال موارد پیشرفته‌تر باشید.

جمع‌بندی

برای انتخاب یک جارو رباتیک مناسب، لازم است ابتدا به ابعاد محیطی که قصد دارید آن را تمیز کنید، اشراف داشته باشید. اگر محیطتان بزرگ نیست و می‌دانید زود تمیز می‌شود، مدل‌های مناسب با نیازتان را خریداری کنید.

قدرت مکش دستگاه نیز اهمیت بسیار زیادی دارد و ما به دنبال جاروهایی می‌رویم که بهتر می‌توانند زباله‌ها را جمع‌آوری کنند. باتری نیز گزینه مهم دیگری است که باید به طول عمر و ظرفیت آن توجه کنیم. اگر در محیطی پر از گردوخاک زندگی می‌کنید، خرید مدل‌هایی با قابلیت گردگیری و لکه‌بری قطعا تصمیم عاقلانه‌ای است. هم‌چنین بودجه خود را نیز در نظر بگیرید و با توجه به مواردی که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم، بهترین مدلی را که می‌توانید خریداری کنید، انتخاب کنید.

معرفی ۱۵ محصول شیائومی که باید داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *