اخبار شیائومی, خانه هوشمند

شیائومی از پروژکتور لیزری ۴K خود رونمایی کرد

شیائومی از پروژکتور لیزری ۴K خود رونمایی کرد

کمپانی بزرگ شیائومی سال گذشته اولین پروژکتور خود را به بازار عرضه کرد و بعد از آن نیز پروژکتور Xiaomi Wemax One 7000 Lumens  را معرفی کرد و کمی بعد یک پروژکتور کوچکتر را تحت پوشش زیر برند میجیا به فروش گذاشت و این روند رو به جلو را تا چند هفته پیش با ارائه نسخه جوانان پروژکتور میجیا ادامه داد و آن را با قیمت ۳۶۵ دلار وارد بازار محلی نمود. اکنون نیز این کمپانی در ۱۴ ژانویه به طور رسمی نسخه ۴K از پروژکتور لیزری میجیا را به نمایش گذاشت. کمپانی برای این محصول که بیشتر یک پروژکتور تلویزیونی محسوب می شود، قیمت پایه ۱۴۷۸ را در نظر گرفته است و آن را در ۱۸ ژانویه وارد بازار خواهد کرد.

رزولوشن این پروژکتور لیزری به ۴K ارتقا پیدا کرده و نسبت کنتراست تصویر آن به عدد ۳۰۰۰:۱ رسیده و پشتیبانی از HDR10 نیز باعث شده تا تصاویر با کیفیت بالاتری نمایش پیدا کنند. به علاوه، این پروژکتور به لیزر جدید فلورسانس ALPD3.0 مجهز شده که مبتنی بر تکنولوژی Guangfeng Optoelectronics  کار می کند و درجه نور قرمز را به ۱۶ تا ۱۸ درصد رسانده که عددی بسیار نزدیک به استاندارد های بین المللی می باشد. بنا بر اطالاعات رسمی منتشر شده توسط شیائومی، نسخه ۴K پروژکتور لیزری میجیا را می توان کاملاٌ مقابل سطح دیوار قرار داد و صفحه ای به بزرگی ۸۰ تا ۱۵۰ اینچی را تماشا نمود و تجربه ای متفاوت از کیفیت تصویر یک پروژکتور لیزری داشت.

این پروژکتور تصاویری با عمق میدان بالا را نمایش داده و طراحی لنز آن برای فوکوس فوق کوتاه صورت گرفته و با قرار دادن دستگاه در فاصله ۲۴ سانتی متری با سطح دیوار، تصاویر را بر روی صفحه ای به اندازه ۱۰۰ اینچ آماده مشاهده می سازد. این پروژکتور نیاز به هیچ گونه سیمی نداشته و به یک سیستم صوتی بسیار قدرتمند مجهز شده که به لطف تکنولوژی فرکانس دو گانه، صدای استریو و دالبی ساراند را با کیفیت عالی پخش کرده و تجربه احاطه شدن با صداهایی کاملا ۳ بعدی را برایتان فراهم می کند.

این عضو جدید از خانواده پروژکتور های شیائومی از دستیار صوتی مخصوص Al نیز پشتیبانی می کند که البته این قابلیت برای کاربران چینی زبان قابل استفاده می باشد. نکته جالب دیگری که در مورد این پروژکتور توجه را به  خود جلب می  کند، این است که با ۴ استفاده در روز، قادر خواهید بود تا این دستگاه را به مدت ۱۷ سال با عملکرد فوق العاده اش همچنان همراه خود داشته باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *