اخبار شیائومی

شیائومی درصدد عرضه اولیه سهام با ارزش ۱۰۰ میلیارد دلاری است

شیائومی درصدد عرضه اولیه سهام با ارزش ۱۰۰ میلیارد دلاری است

 

گزارش‌های منتشر شده از تصمیم شیائومی برای واگذاری عمومی بخشی از سهام این شرکت در نیمه‌ی دوم سال حکایت دارند.

شایعه‌ی سهامی عام شدن شیائومی مدتی است که در منابع مختلف منتشر شده بود و حالا احتمالا در نیمه‌ی دوم سال جاری این شایعه به حقیقت بدل شود. هدف شیائومی از این اقدام دریافت اعتباری صد میلیارد دلاری در واگذاری عمومی اولیه است. به غیر از شیائومی چند شرکت چینی دیگر نیز امسال سهامی عام می‌شوند و تقریبا مقصد مورد علاقه‌ی تمام آن‌ها هنگ‌کنگ است. شیائومی هفته‌ی گذشته جلسه‌ای در خصوص شروع واگذاری عمومی اولیه برگزار کرده است.

 

شرکت چینی به احتمال زیاد هنگ‌‌کنگ را به عنوان محل برگزاری این واگذاری سهام انتخاب خواهد کرد. گفته می‌شود شیائومی، مورگان استنلی و گلدمن ساچز و چند مؤسسه‌ی سرمایه‌گذاری برتر دیگر را به عنوان حامی مالی این واگذاری انتخاب کرده است؛ هرچند تا‌کنون هیچ تأیید رسمی از سوی شیائومی در خصوص این جزئیات منتشر نشده است. احتمالا در ماه‌های آتی جزئیات بیشتری در خصوص مراسم واگذاری عمومی اولیه شیائومی منتشر خواهد شد.

 

با اینکه شیائومی بیشتر از هرچیز به عنوان یک برند گوشی هوشمند مطرح است، کارنامه‌ی کاری این شرکت شامل چند زیرمجموعه به نام‌های Yi، ZMI و Mijia نیز است. علاوه بر گوشی هوشمند و متعلقات آن، شیائومی در بخش‌های متنوع دیگری مانند پوشیدنی‌ها، دستگاه‌های سلامتی هوشمند، اینترنت اشیاء، چمدان، لباس و… فعالیت دارد.

 

از سوی دیگر این شرکت در سال‌های اخیر تلاش‌های بسیاری را در راستای توسعه‌ی بازار خود انجام داده است. این شرکت چینی سال گذشته دو فروشگاه Mi Home را در یونان و اسپانیا افتتاح کرد و قرار است ماه آینده با افتتاح یک فروشگاه می‌هوم دیگر در میلان به بازار ایتالیا راه پیدا کند. بر اساس شایعات حتی به زودی و درست قبل از نمایشگاه MWC 2018 شاهد راه‌اندازی این فروشگاه در بارسلونا نیز خواهیم بود. بر اساس برخی گزارش‌ها، شیائومی هم‌اکنون بزرگترین برند گوشی هوشمند در هند است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *