اخبار شیائومی, گوشی شیائومی

شیائومی فرایند کار شارژ بی سیم ۲۰ واتی گوشی Mi 9 را تشریح کرد

شیائومی فرایند کار شارژ بی سیم ۲۰ واتی گوشی Mi 9 را تشریح کرد

 

چند روز پیش، در ۲۰ فوریه ۲۰۱۹، شیائومی از پرچم دار پر سر و صدایش یعنی Mi 9 رونمایی کرد. گوشی هوشمندی که یکی از مهمترین ویژگی هایش پشتیبانی از شارژ بی سیم ۲۰ واتی می باشد و اشاره به این نکته نیز خالی از لطف نیست که Mi 9 اولین گوشی هوشمند جهان است که از شارژ بی سیم ۲۰ واتی بهره می برد.

تکنولوژی جدید

با استفاده از این تکنولوژی کاربر قادر خواهد بود تا Mi 9 را در ۳۰ دقیقه، ۴۰ درصد و در حدود یک ساعت و نیم به طور کامل شارژ کند و این در حالی است که این سرعت با توجه به ظرفیت باتری ۳۳۰۰ میلی آمپر ساعتی این گوشی، عدد بسیار مناسبی به حساب می آید. شیائومی اعلام کرده این گوشی اولین گوشی هوشمندی است که در عین پشتیباتی از شارژ بی سیم ۲۰ واتی، با همان ولتاژ مورد استفاده در شارژ سریع با سیم کار می کند و این مسئله با کمک تکنولوژی پمپ شارژ امکان پذیر شده.

تکنولوژی پمپ شارژ یک روش شارژ با ولتاژ و جریان بالاست که در واقع در آن یک مبدل DC-DC، از خازن ها به عنوان منبع ذخیره انرژی برای تبدیل ولتاژ استفاده می کند. ماکسیمم توان خروجی گوشی Mi 9 با شارژ بی سیم ۲۰ واتی، در حدود ۲۰ می باشد که به گوشی اجازه ورود جریان ۱٫۳۴ آمپری با ۱۵ ولت را می دهد. استفاده از این نوع تکنولوژی که تا ۹۵ درصد کارایی دارد باعث می شود تا ولتاژ مورد استفاده باتری به نصف میزانی که انتظار می رود برسد.

تکنولوژی شارژ بی سیم ۲۰ واتی به مراتب سریع تر از شارژ با سیم ۱۸ واتی استفاده شده در Mi 8 می باشد و Mi 9 را تنها در ۹۰ دقیقه شارژ می کند و این در حالی است که سایر پرچم داران عرضه شده همراه این گوشی، از جمله هواوی Mate 20 Pro در ۱۲۴ دقیقه و آیفون ایکس اس ۲۵۷ دقیقه برای شارژ کامل زمان نیاز دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *