اخبار شیائومی, صوتی و تصویری

شیائومی هنوز بزرگ‌ترین برند چینی تلویزیون است

شیائومی هنوز بزرگ‌ترین برند چینی تلویزیون است

 

۲۳ آوریل بود که تلویزیون جدید و خلاقانه‌ی Xiaomi Mural به بازار عرضه شد و در همان ۹ دقیقه‌ی اول تمامی تلویزیون‌ها به فروش رفتند. اما خبرها حکایت از آن دارند که نهم ماه می امسال، یعنی دو سه روز دیگر، باری دیگر فروش تلویزیون Xiaomi Mural از سر گرفته خواهد شد. این فروش بسیار زیاد Xiaomi Mural بهانه‌ای شد تا به میزان بالای فروش تلویزیون‌های شیائومی اشاره داشته باشیم.

میزان عرضه و فروش

در دو سال گذشته میزان عرضه و فروش تلویزیون‌های شیائومی در بازار چین بسیار افزایش یافته، به‌گونه‌ای که تا سال ۲۰۱۸ نرخ رشد سالیانه‌ی آن به بالاتر از ۲۲۹ درصد رسیده و در سه‌ماهه‌ی پایانی سال ۲۰۱۸ میزان فروش تلویزیون‌های شیائومی در کشور چین به بالاتر از ۳ میلیون واحد رسیده است. این قضیه به معنای آن است که هنوز هم باید صراحتاً شیائومی را بزرگ‌ترین و محبوب‌ترین برند تلویزیون در سطح کشور چین بدانیم. شیائومی در واقع از آوریل سال گذشته بود که توانست بزرگ‌ترین برند تلویزیون در کشور چین شود و توانسته در طول این یک سال، رتبه‌ی خود را حفظ کند.

البته حضور شیائومی در چنین جایگاهی خیلی هم جای تعجب ندارد. شیائومی از همان ابتدا که آغاز به تولید و عرضه‌ی تلویزیون کرد نشان داد که توجهی بسیار زیاد به ابتکاری‌بودن تلویزیون‌های تولیدی‌اش دارد. وجود تکنولوژی‌های جدید و بدیع در تلویزیون‌ها از جمله سیستم صدای هوش مصنوعی PatchWall در کنار کارایی بالا و ظاهر زیبا از جمله ویژگی‌های شاخص تلویزیون‌های شیائومی هستند که همگی در کنار هم توانسته‌اند کاری کنند که تلویزیون‌های شیائومی به‌راحتی به تلویزیون‌هایی محبوب در نزد کاربران تبدیل شوند.

محتوا در تلویزیون های شیائومی

ضمناً شیائومی از لحاظ محتوا نیز در تلویزیون‌های خود کم نگذاشته، بلکه آخرین منابع معتبر محتوا – از جمله iQiyi، Tencent Video، PPTV و Sohu Video  را در آن‌ها گذاشته تا کاربران هیچ دغدغه‌ی محتوا نداشته باشند.

همچنین از سال گذشته، شیائومی قابلیتی انحصاری با نام Xiao Ai را به تلویزیون‌های خود اضافه کرده، قابلیتی که از طریق آن تلویزیون به یکی از عناصر پورتال بصری خانه‌های هوشمند تبدیل می‌شود. کاربران می‌توانند به‌واسطه‌ی این قابلیت و از طریق یک ریموت‌کنترل، بیش از ۲ هزار تلویزیون شیائومی را کنترل کنند. البته به سبب یک سری سواستفاده‌ها، این قابلیت در حال حاضر صرفاً در کشور چین قابل استفاده است و امکان استفاده از آن برای کاربرانی که در خارج از مرزهای چین زندگی می‌کنند فراهم نیست.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *